Złota i niebieska godzina w fotografii

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak w szybki i łatwy sposób poprawić jakość swoich zdjęć? Jedni z najlepszych fotografów robią to w czasie złotej lub niebieskiej godziny. Korzystanie z tego magicznego okresu w czasie doby, może przynosić ogromne efekty i znacznie wpłynąć na poprawę jakości fotografii. Dla początkujących w tej dziedzinie osób zaleca się na wstępie korzystanie ze złotej godziny, którą jest znacznie łatwiej uchwycić obiektywem.

Niebieska i złota godzina jest niezaprzeczalnie najkorzystniejszym czasem w fotografowaniu różnych krajobrazów, obiektów, ludzi, czy też przedmiotów. Osoby, które są doświadczone w fotografii, wręcz uwielbiają pracować w czasie tych specyficznych pór doby, ponieważ wtedy światło wręcz pomaga im w uzyskiwaniu bardzo atrakcyjnych i efektywnych kadrów. Obie z tych godzin mogą w czasie określonych pór roku wykroczyć poza dzień i moment, kiedy jest jasno, dlatego wielu fachowców określa, że są to godziny w czasie doby, a nie w czasie dnia.

W kolejnych artykułach dowiecie się kiedy dokładnie występują wyżej wymienione godziny, dlatego też zachęcamy do obserwowania naszych wpisów. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *